ERKEN REZERVASYON

İnsan hayatında geçen zaman içinde gerçekleştirdiği her türlü faaliyetin arasında dinlenmek en doğal hakkı olarak belirli zamanlarda ihtiyaç haline gelebilmektedir. Çalışmak bir şeyler üretmek ve bu ürettiklerinin karşılığında kazançlarını en iyi şekilde değerlendirerek kendine zaman yaratabilmekte gerekli bir ihtiyaçtır. Tabi kendine ayırdığı bu zamanı en iyi şekilde değerlendirebilmesi için bir çok avantajı da zamanında değerlendirerek kendisi için en uygun olanı seçmekte en doğru bir davranış olacaktır. İnsan kendisi için bir şeyler seçerken kafasının rahat edeceği sonuçların olması ilk tercihleri arasında olacağından bunun için tabi ki bir çaba sarf etmesi bu konu hakkında gerekli araştırmaları ayrıntılı bir şekilde yapması gerekmektedir.

Bütün bunların gerçekleşmesi esnasında bizleri kazançlı ve avantajlı durumda olmamızı sağlayan erken rezervasyon olayı herkesin tercih etmesi ile fırsatları öne serilmektedir. Erken rezervasyon sadece tatil ve dinlenme alanında dar bir alanda sıkışmış bir fırsat olarak görülmemektedir. Çünkü hayatımızın her alanında erken rezervasyon sonucu kazançlarımız maddi ve manevi olarak artış göstermektedir. En basitinden yapılan kampanyalar sonucu kar elde etmek isteyen ticari kuruluşlar, yapılan  erken rezervasyon karşılığında normal ödenmesi gereken fiyatların altında sunuşlar yaparak fırsat kampanyaları gerçekleştirmektedirler. Erken rezervasyon yaparak hem ticari kuruluşun zamanından önce ekline geçecek sıcak para ile gelişmesini sağlamasına aynı zamanda bu sıcak parayı ödeyen kişinin de bunu daha az ödeyerek ekonomik kazanç sağlamasına neden olarak fırsata dönüşmektedir.

Tatil kampanyalarında özelikle sıkça rastladığımız erken rezervasyon sayesinde hem az ödeme yaparak ekonomik kazanç elde ederken hem de tercih ettiğimiz tatil mekanından istediğimiz konforda tesislerden faydalanabilmekteyiz. Günümüzde Tatil yörelerinde önceden yapacağımız erken rezervasyon olayını gerçekleştireceğimiz otellerin veya tatil mekanlarının uzun süre araştırma yapma fırsatını da bularak gerçekleştirmemiz bilinçli harcama yapmamız da bizlere avantaj  olarak dönüş yapmaktadır. .Eğer son anda tatile karar vermişsek ve mekan arayışına düşmüşsek anlık kararlar vereceğimizden oldu bitti ye gelecek mekan seçimi fırsat olacağı yerde eziyete dönüşebilecektir. Bunun için erken rezervasyonu tüm yaşantımıza yayarak her konuda  önceden sağlıklı kararlar vererek seçimlerimizi tercihlerimize en uygun şekilde gerçekleşmesini sağlamalıyız.

       Erken rezervasyon sayesinde kazançlarımızı ekonomik anlamda olsun zaman kazancı anlamında olsun yaşantımızda en uygun yerlerinde kullanmak da bizlerin elinde olan bir davranıştır. Önemli olan eskilerin dediği gibi ”erken kalkan yol alır” sözünü yaşantımızın her anında aklımızdan çıkarmadan yapacağımız işleri son dakika kararlarla aceleye getirmemeliyiz.