Fethiye Tatili
Fethiye Tatili
Fethiye Tatili
Fethiye Tatili
Fethiye Tatili
Fethiye Tatili

Bu Yaz Fethiye Bir Başka Güzel!

2015 kışı oldukça soğuk geçmesine karşın, yaz mevsimi halen tamamı ile içimizi ısıtmadı diyebiliriz. Özellikle kuzey bölgelerde ve Anadolu’da gündüzleri artan sıcaklığın hissedilmesine karşın geceleri halen serin bir hava hüküm sürüyor. Durum böyle olunca da tatil beldeleri beklediği doluluk oranını henüz yakalamış değil. Bu sebeple birçok otel, motel ve tatil köyleri; yerli ve yabancı turisti çekebilmek için bazı kampanya ve indirimlere gidiyor. Bu durumun, yerli turistin daha ucuza tatil yapabilmesi açısından avantaj sağladığı söylenebilir.

Akdeniz bölgesinin gözde yerlerinden Antalya ve Alanya klasik tatil anlayışını benimsemiş insanlar için doğru adres olabilirler. Ancak adrenalin duygusunu doruklarda yaşamak isteyen ve bunun için çok büyük bir bütçe ayıramayacak olanlar daha farklı arayış içine gireceklerdir. Onlara verebileceğimiz en iyi tavsiye, cennet köşesi Fethiye olacaktır.

Muğla’ya bağlı olan bu tatil kasabası, Bodrum’dan sonra ikinci büyük ilçedir. Turistik açıdan büyük bir potansiyele sahip olan Fethiye’de extrem sporlar için gerekli koşullar çok rahatlıkla sağlanabilir. 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilen Ölüdeniz kumsalına bakan Baba Dağı’ndan profesyonellerle birlikte yamaç paraşütü ile atlayabilir, gökyüzü ile denizin muhteşem mavisinde kendinizi şımartabilirsiniz. Af Kule’de dalış yaparak birbirinden değişik türlerdeki balıklarla birlikte yüzebilir, Kelebekler Vadisi’nde doğayla buluşabilirsiniz. Ayrıca Telmessos, Kaunos, Tios, Pınara, Kadyanda, Sidyma, Letoon ve Ksantos antik kentlerini ziyaret ederek tarihte yolculuk yapabilir, bu inci gibi kentte birbirinden leziz yemeklerle ruhunuzu olduğu kadar midenizi de doyurabilirsiniz.

Fethiye’ye ulaşım oldukça basittir. Karayolu ile ulaşım rahat sağlanabilir. Türkiye’nin hemen hemen pek çok şehrinden Fethiye’ye otobüs bulunmaktadır. Hava yolu ile burayı ziyaret edecek tatilciler ise Dalaman Hava Alanı’na indikten sonra yaklaşık 55 km’lik bir mesafe katederek Fethiye’ye ulaşabilirler. Konaklama için de farklı alternatiflerin yer aldığı bu güzide kasabada bütçenizi yormadan sevdiklerinizle birlikte unutamayacağınız bir tatil yapabilirsiniz.

Fethiye mekanında öne çıkan yerler

Civardakiler

Havaalanları

Görülecek Yerler

Turistik Bölgeler

Kumsallar

Manzaralar

Spor

Ulaşım

Yapılacaklar

Fethiye çevresinde yerler

Kasabalar

Köyler