Yolda Açlığı Yatıştırmak İçin: Xi’an Famous Foods
Kimyon ve etli noodle veya burger yemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Salaş ama yemekleri çok lezzetli bu mekânda sipariş verirken her ne kadar acı sever olsanız da, acı seviyenizi orta derecede olarak belirtmenizde fayda var. Benden uyarması! Şehirde birkaç subesi bulunuyor, o yüzden hangisine yakın olduğunuza bakarak kendinizi oraya atabilirsiniz. Fark ettirmeden maraton koşmuş gibi olacağınız şehir turundan sonra biraz dinlenme zamanı. Airbnb seçeneklerine gitmediyseniz; The Bowery Hotel, Nolitan Hotel, Wythe Hotel, Jane Hotel, Crosby Hotel ve Hotel Indigo iyi birer seçenek.

Akşam Yemeği: EN Japanese Brasserie
Adres: 453 Hudson St.
Sefin Sashimi tercihlerinde, Wagyu etin lezzetine yeni bir anlam katan Japon restoranı… Hemen hemen yediğiniz hiçbir şeyden pişman olmayacağınız, atmosferi büyüleyici bir mekân. Earl Grey, incir ve susamlı dondurma çeşitlerini tatmadan sakın restorandan çıkmayın! Alternatifi: Alta Adres: 64 West 10th.
Dışarıdan çikolata eve benzeyen görüntüsüyle, içine girdiğinizde endorfin seviyenizin bir anda yükseleceği İspanyol – Akdeniz mutfağı karışımı leziz menüsü ve kokteyl seçenekleriyle her zaman hatırlanacak bir akşam yemeği için iyi bir seçenek. Kesinlikle klasik bir İspanyol restoranı değil. Büyük gruplar için özel odaları da mevcut.

Uyumayan Şehrin En Son Trend Lounge Ban: The Blond
Adres: 11 Howard St.
Güzel ve dolu dolu bir günün ardından, jetlag yorgunu değilseniz, yeni açılan cool lounge The Blond ile geceye başlayabilirsiniz.

Alternatif: Berlin
Adres: 25 Ave A.
Yine son dönemde açılan yeni mekânlardan bir tanesi. Yemek sonrası geceye devam etmek isteyenler için oldukça hareketli mekânların başında geliyor.

BROOKLYN’DE BİR CUMARTESİ
New York artık Manhattan’dan ibaret değil. Brooklyn’de vakit geçirmeden dönerseniz, bir şeyler kesin eksik kalacaktır. Hem biraz uğultuya ara vermiş olursunuz, hem de yeni yerler keşfetmenin tadına varabilirsiniz. Uyanır uyanmaz kendinizi Williamsburg’e atın!

Kahvaltı: Bakeri
Adres: 150 Wythe Ave.
Eger sabah erkenciyseniz, ilk iş olarak kendinizi bu küçük, sempatik pastaneye atmalısınız.

Otel ve konaklama rehberi için alttaki konu linkine tıklayınız lütfen.

New York Gezi ve Otel Rehberi