Tatil insanların günlük yaşamlarındaki tekdüze giden faaliyetlerinin dışında kendilerini daha rahat hissedecekleri zaman aralığında yaptıkları faaliyetler olarak bilinmektedir. Bu zaman aralığında gerçekleştirdikleri tamamen kendilerini dinlendirmek veya eğlendirmek amacıyla yapıldığından her anından en iyi bir şekilde faydalanmak herkes tarafından tercih edilen bir durum olmaktadır. Fakat bazı zamanlar ve imkanlar bunu tam anlamıyla tatilcilerin tümü için aynı olmayabilmektedir.

Bir ailenin tatil için özel araçları ile yola koyulduklarını düşünürsek aracı kullananın sadece istikametinde gerçekleşen faaliyetlerden faydalanırken diğer aile fertleri tatili tam anlamıyla tatil olarak yaşama fırsatından faydalanmaktadırlar. Çünkü aracın kontrolü tamamen kullanıcıda olduğundan yorgunluk bir yana sadece önüne bakmaktan başka bir şey yapamayacağından dolayı pekte faydalı bir tatil gerçekleştirmiş olmayacaktır.

Peki bu gibi durumların aile fertlerini eşit konumda tatil yapma fırsatları sunan  imkanlar yok mudur ? Tabi ki de  vardır. Bütün yıl boyunca çalışmış yorulmuş  birde araç kullanarak tatili eziyete dönüşecek olan aile reislerinin imdadına en yakınlarındaki tur şirketleri yetişmektedir. Günümüzde  bu tür tur faaliyetleri düzenleyerek tatili tatil gibi yaşama fırsatı sunan firmalar her türlü keseye ve tercihe göre hizmetler sunarak eziyeti fırsata çevirmektedirler.

Tur ve seyahat faaliyetlerini yürüten firmalar tercih edilen zamanlarda ve mekanlarda düzenledikleri gezi faaliyetlerini öncelikle insan hayatındaki zorlukları yorgunlukları unutturacak fonksiyonlarda gerçekleştirerek tatilin amacına ulaşmasında yardımcı olmaktadırlar. Bu imkanlardan faydalanmak tamamen  kişilerin tercihine bağlı kalınarak her türlü yeme içme ve barınma ihtiyaçları en iyi pozisyonlarda gerçekleştirilerek tatili tamamen tatil anlamında yaşama fırsatları sunmaktadır.