Virginia Beach

Amerika’nın en küçük Eyaletlerinden birisi olan Virginia’nın sahil kesiminde yer alan bu şehrin başlıca geçim kaynağı turizmdir. Eyaletin okyanusa açılan kapısıdır. Yazın oldukça sıcak ve nemli olan Virginia Beach’te hava hareketlerinin ani gelişiminden dolayı her an yağmur yağabilir. Yazları sıcak fakat yağışlı geçer. Kuzeyde cereyan eden meteorolojik hadiseler bu şehri oldukça etkiler. Yazın ortasında bile uzun kollu kıyafetler giymek isteyebilirsiniz. Okyanus kenarında olduğundan kasırgalara, tornadolara da gayet açıktır.

virginia_beach_25

Sahil hattı boyunca oteller bulunur. Plajı geniştir. Yollar da gayet düzenlidir. Klasik Amerikan ızgara düzeni burada da görülür. Engebesiz bir coğrafyada bulunan Virginia Beach ayrıca yeşil bir şehirdir. İç kesimlerde asırlık ağaçlar arası bungalov evler görülür. Yüksek katlı yapılar sadece sahil hattında bulunan konaklama tesisleridir. Yatay şehirleşme modeli benimsenmiştir. Az katlı çatılı yapılar gayet nizami bir şekilde konumlandırılmıştır. Farm Fresh şehirde en ünlü süpermarkettir. Ayrıca Walmart alış veriş merkezine gidebilir, teknolojik bir cihaz almak isterseniz Best Buy’a uğrayabilirsiniz.

virginia_hotel

Norfolk Uluslar arası havaalanına yarım saat mesafede bulunan Virginia Beach şehrine İstanbul’dan öncelikle New York (10 saat) daha sonra da Norfolk (1 saat)  ve beklemelerle beraber 14-15 saatte varabilirsiniz. Şehirde yemek kültürü olarak fast food benimsenmiştir. Geleneksel, etnik mutfakları bulmak zordur. Hamburger, Pizza, Hot Dog gibi Amerikan fast food kültürünü yansıtan yemekler bulunmaktadır.

Yine de parasal sorunu olmayan ve farklılık arayan kâşif ruhlu turistlere önerebileceğim şehirlerden birisidir. Yaz mevsiminde gidilmesi tavsiye edilir.